Diagnostyka|obrazowa

Przebieg badania EEG

Badający założy na głowę czepek EEG, który ma wbudowane małe miseczki, zwane elektrodami. Na skórę głowy, w miejscach ułożenia elektrod, wpuszcza się kroplę żelu. Następnie badany położy się na łóżku/leżance i można rozpocząć badanie. Małe dziecko kładzie się z mamą i przytula do mamy (można na badanie zabrać poduszeczkę dziecka i przytulankę do której dziecko jest przyzwyczajone).

BADANIE EEG W CZUWANIU

Pacjent leży spokojnie, nie napina mięśni, nie rusza się, nie mówi podczas badania – takie zachowania mogłyby zakłócić zapis EEG. Wykonujący badanie EEG wydaje proste polecenia, jak na przykład: „proszę otworzyć lub zamknąć oczy, oddychać głęboko lub oddychać normalnie”. Pod koniec badania dla oceny wrażliwości na światło podawane są przez kilka minut błyski świetlne przy oczach otwartych i zamkniętych, niekiedy przedstawiane są dodatkowo wzorce geometryczne jak: paski, kratki i szachownice.

BADANIE EEG WE ŚNIE

U małych dzieci, niespokojnych pacjentów lub u dorosłych, jeśli wymaga tego sytuacja (np. objawy występują we śnie lub lekarz tak zadecyduje), badanie przeprowadzane jest we śnie spontanicznym bez stosowania jakichkolwiek leków w celu wywołania snu.

 

BADANIA WYKONYWANE SĄ W PRACOWNI EEG NZOZ „PRZYCHODNIA ZABOBRZE-1” s.c.

58-506 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1B

rejestracja telefoniczna: 75-88-90-170