Poradnie|specjalistyczne

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

lek. med. Jolanta Czajkowska-Langinger (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Dariusz Dąbruś (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Dariusz Golej (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Leszek Kłyszejko (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Renata Pietkiewicz (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Małgorzata Stefaniak (spec. położnictwa i gineklogii)

Ginekologia to dyscyplina medyczna, która zajmuje się budową, funkcjonowaniem i leczeniem chorób kobiecego układu płciowego. Wiąże się ściśle z położnictwem, czyli dyscypliną zajmującą się ciążą, porodem i połogiem.

W Poradni Ginekologiczno-Położniczej udzielane są porady specjalistyczne w zakresie chorób kobiecych, wraz z konieczną diagnostyką tj. badaniami cytologicznymi i mikrobiologicznymi, badaniami gruczołów piersiowych, ultrasonografii narządu rodnego z użyciem głowicy dopochwowej i przezbrzusznej. Prowadzona jest między innymi diagnostyka i leczenie stanów zapalnych szyjki macicy, pochwy i przydatków, diagnostyka i leczenie niepłodności, leczenie zaburzeń endokrynologicznych, poradnictwo w zakresie antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej.

Poradnia realizuje kompleksową opieką nad kobietami w ciąży poprzez okresową kontrolę stanu zdrowia kobiety, przebiegu ciąży, rozwoju i stanu płodu. Prowadzone są ciąże wysokiego ryzyka, ciąże mnogie, realizowana jest profilaktyka i leczenie zagrażającego porodu przedwczesnego, leczona niewydolności szyjki macicy. Poradnia zapewnia diagnostykę ultrasonograficzną w czasie ciąży, badania cytologiczne oraz badania laboratoryjne.

W poradni wykonywane są zabiegi krioterapii a także badania USG (transwaginalne, ciąży, 4D), videokolposkopii, KTG przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego.

Poradnia realizuje Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy poprzez badania cytologiczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Świadczeń medycznych udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.
Do poradni nie jest wymagane skierowanie.

 

Inne poradnie ginekologiczn-połoznicze udzielające świadczeń w ramach umowy z NFZ na terenie Jeleniej Góry: