Poradnie|specjalistyczne

Poradnia Ginekologiczna dla dziewcząt

lek. med. Renata Pietkiewicz (spec. położnictwa i ginekologii)
lek. med. Dariusz Golej (spec. położnictwa i ginekologii)

Ginekologia to dyscyplina medyczna, która zajmuje się budową, funkcjonowaniem i leczeniem chorób kobiecego układu płciowego.

Specyfiką Poradni Ginekologicznej dla Dziewcząt jest ginekologia dziecięca i dziewczęca, która zajmuje się problemami ginekologicznymi dziewczynek i nastolatek od urodzenia do 18 roku życia. Poradnia zajmuje się przede wszystkim: diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt (brak miesiączek, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, krwawienia młodocianych), diagnostyką i leczeniem infekcji narządów płciowych, wrodzonymi wadami narządów płciowych u dziewcząt, zmian w przydatkach (torbiele, guzy), diagnostyką i leczeniem zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne i opóźnione dojrzewanie) oraz innymi zaburzeniami hormonalnymi (zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, trądzik).

W poradni wykonywane są zabiegi krioterapii a także badania cytologiczne, badania USG, videokolposkopii przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego.

Świadczeń medycznych udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.
Do poradni nie jest wymagane skierowanie.

 

Inne poradnie ginekologiczne dla dziewcząt udzielające świadczeń w ramach umowy z NFZ na terenie Dolnego Śląska: