Poradnie|specjalistyczne

Poradnia Dermatologiczna

dr n. med. Beata Stępień (spec. dermatologii i wenerologii)
dr n. med. Anna Wawrzycka-Kaflik (spec. dermatologii i wenerologii)

Dermatologia to dyscyplina medyczna zajmująca się chorobami skóry, włosów i paznokci. W obszar jej zainteresowania wchodzą także niektóre choroby ogólnoustrojowe, których objawy można zaobserwować przede wszystkim na skórze.
Wenerologia to dyscyplina medyczna, która zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób wenerycznych, czyli przenoszonych drogą płciową. Stanowi wraz z dermatologią jedną specjalizację lekarską.

W poradni leczone są choroby zakaźne skóry (wirusowe, pasożytnicze, grzybice), dermatozy zapalne (wypryski, fotodermatozy, atopowe zapalenia skóry, łupież rumieniowaty), schorzenia o podłożu immunologicznym (alergiczne reakcje skórne, zapalenia opryszczkowe skóry, rumień), łagodne nowotwory skóry (naczyniaki, znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, kaszaki, włókniaki), choroby naczyniowe skóry, schorzenia błon śluzowych.

W poradni wykonywane są: dermatoskopia, zabiegi kriochirurgii, elektrokoagulacji oraz światłolecznictwo.

Świadczeń medyczny udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.

 

Inne poradnie dermatologiczne udzielające świadczeń w ramach umowy z NFZ na terenie Jeleniej Góry: