Poradnie|specjalistyczne

Poradnia Alergologiczna

lek. med. Dorota Pakuła-Krawczyk (spec. pediatra, alergolog)
lek. med. Izabela Aleksandrowicz (spec. pediatra, alergolog)

Alergologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem różnego rodzaju alergii. Alergie z kolei, to nieprawidłowe reakcje organizmu na bodźce zewnętrzne, zwane alergenami. Odpowiada za nie nasz układ immunologiczny.

Poradnia Alergologiczna prowadzi diagnostykę oraz leczenie dzieci i dorosłych z chorobami o podłożu alergicznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem astmy i innych chorób układu oddechowego, pyłkowicy i alergii pokarmowej, zaburzeń odporności, nawracających zapaleń oskrzeli i płuc a także szkoleniem chorych w zakresie leczenia lekami wziewnymi i profilaktyką chorób alergicznych.
W poradni wykonywane są testy alergiczne, badania czynnościowe płuc (spirometria), immunoterapia alergenowi (odczulanie)

Świadczeń medycznych udzielamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z harmonogramem przyjęć.

 

Inne poradnie alergologiczne udzielające świadczeń w ramach umowy z NFZ na terenie Jeleniej Góry: